WJ-806 стандард кабинет мрежа - Кина Ningbo Wosai мрежа

WJ-806 стандард кабинет мрежа

Краток опис:

Бренд: Ningbo Ву Џијанг Модел No: WJ-806 Тип: Девет повлечен профилирани Големина: W600mm * D1000mm H2035mm * Материјал: SPCC висок квалитет ладно валани челични Примена: Инсталирање сервисер, interchanger итн Стандардна големина: задоволат стандардите за индустријата. Стандард: l Во согласност со ANSI / EIA RS-310-Д, IEC297-2, DIN41494, Дел 1, DIN41494; PART7, ETSI стандардот. Тема: l ширина од 600 мм l Длабочина на 600, 800,1000 мм е задолжително; l Исклучителна дизајн со прецизна димензија и изработка; l Висока вентилација еден ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Бренд: Ningbo Ву Џијанг

  Модел No: WJ-806

  Тип: Девет превиткуваат профилирани 

  Големина: W600mm D1000mm * * H2035mm

  Материјал: SPCC висок квалитет ладно валани челик 

  Примена: Инсталирање сервисер, interchanger итн

  Стандардна големина: задоволат стандардите за индустријата.

   

  стандард:

  l Во согласност со ANSI / EIA RS-310-Д, IEC297-2, DIN41494, Дел 1, DIN41494; PART7, ETSI стандардот.

  Тема:

  l ширина од 600 mm 

  l длабочина од 600, 800,1000 мм е задолжително;

  l Исклучителна дизајн со прецизна димензија и изработка;

  l Висока вентилација една мрежа влезната врата со двојно мрежа задната врата;

  l тип R Монтажа профили, без статички;

  l Додај плоштадот кутија за да стигнат до 19inch;

  l Прилагодливи ногарки и тешка должност тркалца се достапни истовремено;

  влез l кабел на горниот капак и на дното панел со прилагодливи големини;

  l Изборно поставување на столбната плоча за да им овозможи снимање на владата, под-база влез кабел / вентилација;

  l Ефикасна и сигурен кабинет врска со лаеја комплет;

  l отстранливи странични панели за да се олесни одржување.

   

  материјал:

  l SPCC ладно валани челик;

  Дебелина: монтажа профилот 2.0mm, монтажа под агол 1.2mm, 1.2mm другите

  Завршна површина:

  l одмастување, мариноване, 'рѓа-доказ фосфат, чиста чистење вода, електростатско прскање

  Степен на заштита

  l IP20

  Капацитет на носивост:

  l Статични вчитување: 800kg (со прилагодување на нозете)


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Контакт со нас

  Ние секогаш сме подготвени да им помогне на you.There многу начини да се поврзеш со you.You може да ни капка на линија. Дајте ни повик или испрати на email.choose она што ви одговара најмногу.
  адреса
  Бр.8 Wenshan патот Guanhaiwei Источна индустриска зона, Cixi Сити, Ningbo, провинција Жеџијанг
  Е-пошта
  jack@nbwosai.com
  телефон
  + 86-574-63665008
  WhatsApp Online Chat !