WJ-801 стандард кабинет мрежа - Кина Ningbo Wosai мрежа

WJ-801 стандард кабинет мрежа

Краток опис:

Бренд: Ningbo Ву Џијанг Модел No: WJ-801 Тип: Мрежа Големина кабинет: W600mm * D600mm H2035mm * Материјал: SPCC висок квалитет ладно валани челични Примена: Инсталирање на сервер, итн interchanger Стандардна големина: задоволат стандардите за индустријата. Стандард: l Во согласност со ANSI / EIA RS-310-Д, IEC297-2, DIN41494, Дел 1, DIN41494; PART7, ETSI стандардот. Тема: l ширина од 600 мм l Длабочина на 600, 800,1000 мм е задолжително; l Исклучителна дизајн со прецизна димензија и изработка; l зајакнато вратата пред стакло со ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Бренд: Ningbo Ву Џијанг

  Модел No: WJ-801

  Тип: кабинетот мрежа

  Големина: W600mm D600mm * * H2035mm

  Материјал: SPCC висок квалитет ладно валани челик 

  Примена: Инсталирање на сервер, итн interchanger

  Стандардна големина: задоволат стандардите за индустријата.

   

  стандард:

  l Во согласност со ANSI / EIA RS-310-Д, IEC297-2, DIN41494, Дел 1, DIN41494; PART7, ETSI стандардот.

  Тема:

  l ширина од 600 mm 

  l длабочина од 600, 800,1000 мм е задолжително;

  l Исклучителна дизајн со прецизна димензија и изработка;

  l калено стакло влезната врата со косо vented границата вратата и три делот vented задната врата;

  l тип R Монтажа профили, без статички;

  l Прилагодливи ногарки и тешка должност тркалца се достапни истовремено;

  влез l кабел на горниот капак и на дното панел со прилагодливи големини;

  l Изборно поставување на столбната плоча за да им овозможи снимање на владата, под-база влез кабел / вентилација;

  l Ефикасна и сигурен кабинет врска со лаеја комплет;

  l отстранливи странични панели за да се олесни одржување.

   

  материјал:

  l SPCC ладно валани челик;

  Дебелина: монтажа профилот 2.0mm, монтажа под агол 1.2mm, 1.2mm другите

  Завршна површина:

  l одмастување, мариноване, 'рѓа-доказ фосфат, чиста чистење вода, електростатско прскање

  Степен на заштита

  l IP20

  Капацитет на носивост:

  l Статични вчитување: 800kg (со прилагодување на нозете)

  Introduction

  timg (1)    11 (2)    timg

  Why chose WOSAI :

  1. Founded in 2008 years, over ten years of design and manufacturing experience;

  2. With R & D and production integration,One-stop factory;

  3.Large area workshop, experienced staff;

  4.Reasonable price and guaranteed materials

  5.Strict quality inspection and guarantee after sales;

  6.More flexible delivery time;

  7.samples ready in 7–10 days;

  8.Professional export services

  Certificates

  Network cabinet CE & RoHS certificates

   

  CE-EMC证书加水印        Rohs证书加水印

   

  Factory show

  Production process:

  network cabinet factory

  network cabinet factory

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Контакт со нас

  Ние секогаш сме подготвени да им помогне на you.There многу начини да се поврзеш со you.You може да ни капка на линија. Дајте ни повик или испрати на email.choose она што ви одговара најмногу.
  адреса
  Бр.8 Wenshan патот Guanhaiwei Источна индустриска зона, Cixi Сити, Ningbo, провинција Жеџијанг
  Е-пошта
  jack@nbwosai.com
  телефон
  + 86-574-63665008
  WhatsApp Online Chat !