WJ-606 ѕид кабинет ѕидна инсталација - Кина Ningbo Wosai мрежа

WJ-606 ѕид кабинет ѕидна инсталација

Краток опис:

Бренд: Ningbo Ву Џијанг Модел No: WJ-606 Тип: ѕид инсталација тип Големина: W600mm * D150mm H600mm * Материјал: SPCC висок квалитет ладно валани челични Примена: Инсталирање на сервер, итн interchanger Стандардна големина: задоволат стандардите за индустријата. Стандард: l Во согласност со ANSI / EIA RS-310-Д, DIN41497, Дел 1, DIN41494; PART7, IEC297-2, GB / T3047.2-92 стандард. Тема: l ширина од 600 mm; l Длабочина на 150mm; l Заварени рамка, сигурен структура; l Лесно монтирање монтажа; l горниот и долниот пат жица; l Чукајте о ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Бренд: Ningbo Ву Џијанг

  Модел No: WJ-606

  Тип: тип ѕид инсталација

  Големина: W600mm D150mm * * H600mm

  Материјал: SPCC висок квалитет ладно валани челик 

  Примена: Инсталирање на сервер, итн interchanger

  Стандардна големина: задоволат стандардите за индустријата.

   

  стандард:

  l Во согласност со ANSI / EIA RS-310-D, DIN41497; Дел 1, DIN41494; PART7, IEC297-2, GB / T3047.2-92 стандард.

  Тема:

  l ширина од 600 mm;

  l Длабочина на 150mm;

  l Заварени рамка, сигурен структура;

  l Лесно монтирање монтажа;

  l горниот и долниот пат жица;

  l Нокаутирам отворот за довод кабел на двата горниот капак и на дното панел;

  l 120mm вентилатор опционални;

  l Вклучување агол на предната врата е над 180 степени.

   

  материјал:

  l SPCC ладно валани челик;

  Дебелина: Цела еден е 1.2mm

  Завршна површина:

  l одмастување, мариноване, 'рѓа-доказ фосфат, чиста чистење вода, електростатско прскање

  Степен на заштита

  l IP20

  Капацитет на носивост:

  l Статични вчитување: 60kg


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Контакт со нас

  Ние секогаш сме подготвени да им помогне на you.There многу начини да се поврзеш со you.You може да ни капка на линија. Дајте ни повик или испрати на email.choose она што ви одговара најмногу.
  адреса
  Бр.8 Wenshan патот Guanhaiwei Источна индустриска зона, Cixi Сити, Ningbo, провинција Жеџијанг
  Е-пошта
  jack@nbwosai.com
  телефон
  + 86-574-63665008
  WhatsApp Online Chat !